18/03/2016 – Thecus® N5810PRO; ‘’Yüksek performanslı Nas kullanarak fotoğraflarımı rahat ve şaşırtıcı derecede kolay kaydetme konusunda deneyim kazandım.’’

Japon ekibi Nikkei TRENDY, pazara yeni giren sayısız ürün ve hizmet için adil değerlendirmeler yapmakta ve yeni trendleri analiz etmektedir. Son zamanlarda ise Thecus’ NAS serisinin bazı ürünlerine bakma şansları oldu.

Arkasındaki Hikaye 

‘’Dijital fotoğraf makinesi kullanırken fotoğraf dosyalarında tasarruf etmeye çalışmak son derece sinir bozucu olabiliyor. Özellikle de tek bir fotoğrafın boyutu 10 MB veya JPEG formatında daha da büyük olabiliyor. Böylece bilgisayarınızın sabit diskleri hızlı bir şekilde doluyor ve hazırlıksız yakalanmış oluyorsunuz. Üstelik daha da küçük bir depolama kapasitesi ile donatılmış dizüstü bilgisayarlarda durum daha da sinir bozucu olabiliyor.’’
‘’Son derece zahmetli olmasına rağmen her defasında fotoğraflarımı kaydedebilmek için harici diskleri USB kullanarak bilgisayarıma bağlamak zorunda kaldım. NAS kullanarak aynı LAN bağlantısı üzerinden bilgisayara bağlanmak inanılmaz derece de kolay.’’
Ev ya da küçük ve orta ölçekli işletme kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayan NAS sistemleri, DDR3 ve 4 GB RAM ile Intel® Celeron™ Quad-Core işlemci tarafından desteklenmektedir.

Sağlam güvenlik ve yedekleme fonksiyonları ile donatılmış, çoklu RAID seviyeleri ile N5810 serisini kurmak, NAS’ a çok aşina olmayan kullanıcılar için bile son derece kolay.
Mini UPS aküsü içeren N5810PRO pazardaki tek çözümdür. Bunun da ötesinde sahip olduğu 5 adet LAN portu 500 MB/s ‘e kadar yükselen transfer hızına izin vermektedir. N5810PRO sahip olduğu UPS ile herhangi bir elektrik kesintisinde bile güvenli bir şekilde çalışmaya devam eder. Daha düşük bir fiyata aynı yüksek performansa sahip bir cihaz bulunmamaktadır.

İnceleme için Nikkei TRENDY ekibine teşekkür ederiz.

 

Nikkei TRENDY tarafından yapılan Thecus N5810PRO incelemesinin tüm detayları için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

http://trendy.nikkeibp.co.jp/atcl/pickup/15/1003590/012000123/?ref=nbptrn_else&rt=nocnt

 

Thecus N5810PRO ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz:

http://www.pcgbilgisayar.com/urunler/thecus-n5810pro-nas-server/

http://wss.thecus.com/product_W5810.php

http://www.thecus.com/product.php?PROD_ID=108