E-view Yedekleme ve Felaket Kurtarma Çözümleri

Windows ve Linux sunucularınız için felaketten kurtarma ve yüksek erişilebilirlik.

BT organizasyonlarının başına gelebilecek felaketler çok çeşitli olabilir. Görece az rastlanan doğal afetlerden tutun da en sık rastlanan kullanıcı hataları, sorunlu güncellemeler veya siber saldırılara kadar birçok felaket çeşidinden en az birinin sizi de vuracağından emin olabilirsiniz.

Kapalı kalma zamanı pahalıya patlayabilir. Gelir getiren sistemler için saat başına binlerce dolar kayıptan bahsediyoruz. İşletme sistemleri için ise üretkenliğin durması benzer oranlarda kayıplara neden olacaktır. Müşteri sadakatinin zedelenmesi, son kullanıcı memnuniyetsizliği ve de rekabet şartlarındaki olumsuzlukları da unutmamak gerekir.

E-view Yedekleme ve Felaket Kurtarma yazılımı, kapalı kalma zamanını ve veri kaybını engelleyerek BT organizasyonlarının Windows ve Linux sistemlerini en yüksek erişilebilirlik ile yönetebilmelerini sağlar. Yazılım bu süreci sürekli replikasyon ile asıl sisteme ve bant genişliğine ek yük bindirmeden ikincil bir kopyasını oluşturarak sağlıyor. Bu yazılım desteği fiziksel, sanal ve bulut tabanlı kaynak ve hedef sistemlere olan desteği ile karışık BT ortamları için eşsiz bir çözüm.

Gecikme yok, veri kaybı yok

E-view Yedekleme ve Felaket Kurtarma Çözümleri, kaynak ortamdaki değişiklikleri sürekli olarak dünyanın herhangi bir yerindeki ikincil hedefe replike eder. Temel veri gönderildikten sonra değişiklikler gerçek zamanlı olarak iletilir hedef kopyanın eşitlenmiş olması sağlanır. Yazılım, dosyaları, uygulamaları veya sistem ayarları dahil tüm sistemi replike edebilir.

Hızlı yük devretme ile kapalı zaman önlenir

Sadece bir sistemin veya tüm veri merkezinin felakete uğraması durumunda ikincil lokasyona yük kolayca devredilebilir. İkincil sistem çalışmaya başlar ve kullanıcılar saniyeler içerisinde otomatik olarak buraya yönlendirilirler. Minimum performans etkisi yazılım tarafından korunan sunucularda replikasyon sırasında herhangi bir performans sorunu veya düşüklüğü yaşanmaz. Değişiklikler byte seviyesinde tespit edilerek gönderildiği için ağ performansına etkisi minimum olur.

Fiziksel sistem desteği

Operasyonel anlamda kritik olan fiziksel sistemler genellikle felaket kurtarma planlarının dışında bırakılıyor. Yazılım, tüm BT sistemlerini korumak amacı ile Microsoft Windows ve Linux sunucuları herhangi bir platformdaki herhangi bir hedefe replike edebilir: Fiziksel, sanal veya bulut tabanlı. Bu şekilde BT ekibi tüm sistemin iş sürekliliği planını sadece tek bir çözüm ile sağlayabilir.

Nasıl Çalışır?

E-view Yedekleme ve Felaket Kurtarma çözümleri, değişiklikleri byte seviyesinde tespit ederek herhangi bir kaynaktan, herhangi bir hedefe (fiziksel, sanal veya bulut tabanlı) iletebilmek için patentli replikasyon teknolojisi kullanır.

Öncelikle korunacak tüm sunuculara E-view Yedekleme ve Felaket Kurtarma Çözümleri teknolojisi yüklenir. Yönetim konsolu aracılığı ile kaynak ve hedef sistemler yapılandırılır ve replikasyon temel verinin gönderilmesi ile başlar. Transfer edilen tüm veri AES-256 ile şifrelenir ve üç seviyeli bant genişliği koruma mekanizması tarafından sıkıştırılır. Temel verinin gönderimi tamamlandıktan sonra yazılım her değişikliği gerçek zamanlı olarak iletmeye başlar.

Yöneticiler kaynak sistemde olabilecek bir kesinti durumunda tüm kullanıcıları otomatik olarak veya el ile saniyeler içinde ikincil sisteme yönlendirebilirler. Kurtarma noktası en güncel durum olabileceği gibi hata veya virüs bulaşmasından önceki bir zamana da dönülebilir.