Foxconn Teknoloji Grup şirketlerinden Ennoconn, ağ depolama sektörüne görülmemiş bir değişim getirmek için Thecus ile birleşti.

16-5-2016 – Thecus Technology , IPC tasarım ve sistem entegrasyonu sektöründe lider ve bir Foxconn Teknoloji Grubu iştiraki olan Ennoconn’un %60 hisselerini aldığını duyurdu.

Foxconn bünyesinde Ennoconn, Foxconn IPC Teknoloji Grubu adı altında iştiraki olan özel şirketler ile işbirliği yapmaktadır.  Ağ depolama sektöründe pazar liderliğini üstlenen Thecus, ev kullanıcısında merkezi sistemli şirket kullanıcılarına kadar geniş bir yelpazedeki herkese bulut tabanlı ve yerel sunucularda bilgi erişim ve yönetimi verimliliği sağlamaktadır.

“Bu ortaya konulan stratejik birleşmenin getirdiği umutlar beni heyecanlandırıyor. Bu birleşme sayesinde Thecus’ın ağ depolama sektöründeki derin bilgisi ile Foxconn’un IPC Teknoloji Grubunun üreteceği güçten yararlanacağız. Ennoconn ve Thecus birlikte ileri teknoloji yeniliklerle sürekli portföylerini geliştirirken insanların günlük yaşamlarında giderek daha önemli rol oynayan ürünlerle yeni bir çağın müjdesini verebiliriz.” Florence Shih, Thecus Teknoloji Şirketi Başkanı.

Bu satınalmayı takiben Ennoconn’un bilgi teknoloji endüstrisinde pek çok benzer stratejik yatırımları izleyecek ve Foxconn IPC Teknoloji Grubunu uluslararası pazara toplu teknolojik çözümler sunan sağlam bir konuma getirecektir.

Bu birleşme ile Thecus, dünyanın en büyük elektronik imalat şirketi Foxconn Teknoloji Grubu katılıyor. Foxconn, yüksek kaliteli ve verimli üstün global üretim kapasitesi ile ünlüdür. Bu benzersiz portföy ile işbirliğinin Thecus’a ağ depolama sektöründe görülmemiş bir değişim getireceği öngörülmektedir.

Foxconn hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.foxconn.com/

Ennoconn hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.ennoconn.com/

Thecus hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.thecus.com/

Thecus Türkiye Distribütörü: PCG Bilgisayar

http://www.pcgbilgisayar.com/