Önde gelen GPU sunucu üreticisi GIGABYTE, yeni GPU sunucu ürününü Avrupa ve Asya’daki gelecekteki GTC Etkinlikleri dizisinde sergileyecek.

GIGABYTE, Intel Xeon® Ölçeklenebilir performansını, yüksek performanslı bilgi işlem alanındaki giderek yaygınlaşan geniş kullanım ömrü özelliklerini karşılamak üzere tasarlanmış öncü 2U, 8 GPU sunucusuna – G291-280 – getiriyor. GIGABYTE, Avrupa ve Asya’daki yaklaşmakta olan GTC gösterileri serisi ile bu fırsatı yıldız olarak kullanmak için GIGABYTE’ın mevcut en çok satan GPU sunucu platformlarıyla birlikte bu öncü ürünü G291-280’yi yolda kullanacak!

Bugün veri merkezi ve HPC sektörlerinin karşı karşıya olduğu zorluklardan, alan performansıyla güç kullanımı arasındaki denge önemlidir. Özellikle, HPC segmenti giderek çeşitlenen kullanıcıları kapsayacak şekilde kapsamını genişlettiğinden, mevcut hesaplama gücü zorlu ancak aynı zamanda ekonomik ve ölçeklenebilir olmalıdır. GIGABYTE, bu uygulamalara hizmet etmek ve CAPEX’i verimli seviyelerde tutmak için gereken hesaplama yoğunluğunu sağlayan bir platform sunmak için sınıfının en iyisi ticari GPU sunucu bilgisini uygulamıştır.

En yeni nesil GPU sunucularımız, GIGABYTE’ın ince ayarlanmış GPU sunucu tasarım deneyimini, Intel’in güncellenmiş Xeon® Ölçeklenebilir serisinin avantajlarıyla ve mevcut en gelişmiş GPU kartı teklifleriyle olan uyumluluğunu bir araya getiriyor. ‘G291-280’, 2U sistemde 8 GPU çift slotlu kart tutma kapasitesine sahip endüstri lideri GPU yoğunluğu sunar. Bu, GIGABYTE’ın öncü mekanik ve termal tasarım uzmanlığı ile mümkün kılınmıştır. Bu, önde gelen GPU üreticileriyle stratejik ilişkilerle birlikte, hesaplama yoğun uygulamaları giriş seviyesinden en üst seviyeye kadar destekleyen bir sisteme yönlendirir.