Günümüzde Gigabyte, Intel’in işlemcisi ve platformu piyasaya sürülmesiyle birlikte Intel Xeon Scalable raf sunucuları ve bir çift Intel Xeon Scalable sunucu anakartı piyasaya sürdü. GIGABYTE, HEXUS’a gönderdiği bir e-postada, kuruluştan veri merkezine ve HPC’ye kadar herhangi bir uygulama için hesaplama, ağ ve depolama çözümleri sunan yeni Scalable platform hakkındaki Intel’in mesajını yineledi.

Gigabyte yeni ürün tekliflerinin Intel’in bir dizi segmenti hedeflemesi için sağladığı performans avantajlarından yararlandığını söylüyor. Özellikle, bu raf sunucuları, gelecekteki HPC uygulamaları için genişletilebilirlikle kurumsal ve bulut uygulamalarını hedeflemektedir. Gigabyte’ın serisinde yeni olan sekiz sunucu, artan bellek kapasitesinden, artan bellek bant genişliğine ve yenilikçi depolama alanından (Optane) ve ağın (Omnipath bağlantı fabrikası) mevcut durumdan en iyi şekilde yararlanıyor.

Yeni sunucular yelpazesi, yüksek TDP’ler için optimize edildi ve “en yüksek sıcaklık düşünülerek termal olarak tasarlandığından, seçtiğiniz Xeon Scalable CPU’dan hangisi olsaydı performans etkileyebilir” diyor Gigabyte. Ayrıca, sunucuların yüksek yoğunluklu eklenti yuvaları, modülerleştirilmiş arka planlar, RoHS Temmuz 2017 uyumu ve araç gerektirmeyen bir tasarım içerdiğini göreceksiniz.

Dört yeni 1U form faktörü ve dört yeni 2U form faktörü sistemi ile sekiz yeni sunucu var. Ayrıntılı bilgi için, sunucuların tümü listelenmiş ve web bağlantıları ile özetlenmiştir.

Gigabyte, ayrıca yonga başına 28 çekirdek ve 48 PCIe şeridi, MD61-SC2 ve MD71-HB0 sunan Intel Xeon Scalable serisini destekleyen yeni bir anakart çifti başlattı. Bu, Intel Xeon Scalable işlemcilerini destekleyen ilk ürün dalgası, Gigabyte kısa sürede bu mimariye dayanan bazı GPGPU ve 2U, 4 node sistemlerini serbest bırakacak.