Yüksek performanslı bilgi işlem için sunucu donanımında bir endüstri lideri olan GIGABYTE, veri merkezinize büyük paralel bilgi işlem yetenekleri sağlamak için iki yeni güçlü 4U GPU sunucusu yayınladı: 8 x SXM2 GPU G481-S80 ve 10 x GPU G481-HA0. Her iki ürün de piyasada mevcut olan bu form faktörünün en yüksek GPU yoğunluğunu sunuyor.

Yapay zeka, imaj tanıma, otonom araçlar veya tıbbi araştırmalar gibi günlük yaşamımızda daha yaygın hale geldikçe, daha fazla kuruluşun veri merkezlerinde derin öğrenme yeteneklerine ihtiyacı vardır. Derin öğrenme, gerekli olan büyük hacimli veri işlemleriyle ilgilenebilecek güçlü bir motor gerektirir. GIGABYTE, müşterilerimize böyle bir motor için iki yeni çözüm sunmaktan gurur duyar. Örneğin Facebook, yüz tanıma sistem verilerini hesaplamak ve depolamak için G481-S80 ürününü kullanmaktadır.

 

Hem G481-S80 hem de G481-HA0, CPU başına 28 çekirdeğe sahip çift Intel Xeon Ölçeklendirilebilir işlemciler tarafından desteklenmektedir. Her bir soket, en yüksek CPU termal tasarım güç gereksinimini 205W’nin yanı sıra CPU’nun ağ gecikmesini ortadan kaldırmak için Intel’in Omni-Path bağlantı teknolojisini destekliyor. DDR4 bellek için her kanal için iki DIMM yuvası olan altı bellek kanalı destekleniyor. Maksimum bellek kapasitesi, CPU modelinize bağlı olarak CPU başına maksimum 1,5 TB’a bağlı olacak şekildedir.

Her iki modelin ana özelliklerinin karşılaştırmasını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

G481-S80 ve G481-HA0, kuruluşunuzun derin öğrenim ihtiyaçlarını karşılamak için iki güçlü çözüm sunuyor. GIGABYTE’ı seçmek aynı zamanda size dünya standartlarında hizmet ve destek ağını global bir erişim ile getiriyor. Sektör lideri donanım tasarım uzmanlığımızı kullanarak GIGABYTE, pazara sunduğumuz yeni ürünlerin performans sınırlarını ve olanaklarını zorlamaya devam ediyor.