PCG Bilgisayar Sistemleri

PCG Bilgisayar, 1998 yılında bilişim sektöründe kurumsal firmalar için çözüm üreten bir firma olarak faaliyete başlamıştır. Müşteriyi anlamak ve uygun çözüm üretmek ilkesi ile çalışan firmamız donanımlı ve genç kadrosu ile sayısı sürekli artan ve kalıcı bir müşteri portföyü oluşturmayı başarmıştır. Sektörel ihtiyaçları yakından takip eden firmamız 2006 yılında çalışmalarına farklı bir yön vererek yeni bir yapılanmayla ithalat çalışmalarına başlamıştır. Öncelikle Dijital Fotoğraf Çerçevesi ile başlayan ithalat çalışmaları E-VIEW markası ile tescillenerek “dijital yaşam stiliniz” sloganıyla bilişim sektörüne hizmet etmeye başlamıştır.

2008 yılında ürün yelpazesine Veri Depolama ünitelerini katma kararı alan firmamız THECUS VERİ DEPOLAMA ÜNİTELERİNİN Türkiye distribütörü olmuştur. Sadece veri depolama teknolojileri üreten THECUS Tayvan’ın en büyük üreticilerinden biridir. Geniş ürün yelpazesi ile müşterilerin beğenisine sunulan THECUS pazar payı oranını kısa sürede arttırarak, sektörün aranılan markası haline gelmiştir.

2016 yılı itibarı ile de GIGABYTE Enterprise ürünlerinin (Server , Workstation, Embedded) Türkiye Distribütörü olan PCG Bilgisayar, dünyanın yenilikçi anakart lideri ile birlikte anahtar teslim teknolojiler, gelişmiş yenilikler, kalite güvencesi ve müşteri hizmetleri ile konumunu güçlendirerek büyümeye devam ediyor.

En büyük kazancın müşteri memnuniyeti olduğunu bilen ve bunu ilke olarak benimseyen firmamız yeni markalar ve doğru ürünlerle bilişim sektörüne hizmet etmeye devam edecektir.

Vizyonumuz ; Sektörel gereksinimleri karşılayabilen lider bir tedarikçi olmak,

Misyonumuz ; Müşterilerimiz ile uzun soluklu , her anlamda karlı ilişkiler kurarak, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz güveni profesyonel anlayışla yükseltmeye devam etmektir.